Çocuk Oyunları Sesli Oynamak

Çocuk Oyunlarında Ses Unsuru

Birçok oyun severin internet üzerinden çocuk oyunları oynarken ses kısmına pek önem vermediklerini görüyoruz. Oyunun grafik ve yönlendirme kısımları muazzam görünsede, muazzam bir oyun keyfi sunan ses unsurunu birçoğumuz es geçiyor. Oyunlarda sesi açmak ya da sesi tamamen kapatmak arasında kalırsanız mutlaka düşükte olsa sesi duymalısınız.

Zaman değerlidir bilhassa oyun için ayrılan zaman çok çabuk geçmektedir. Oyunda geçirilen süre 1 saat gibi bir süre olsa, oyun akışındaki hız ve heyecan sürenin çabucak geçmesine sebep olur. Bu yüzden bu değerli zaman dilimi için birtakım önerilerimiz var.

Oyun İçin Güçlü Ses Sistemleri

Oyun oynarken güzel bir bilgisayar hoparlörüne ihtiyaç duyarız. Hoparlörler daha çok laptop ya da masaüstü bilgisayar ile internetten oyun oynamak isteyenler için geçerlidir. Yine de tablet bilgisayarların ve cep telefonlarının da hoparlör ile desteklenebileceğini söyleyebiliriz.

Bilgisayarlarda hoparlör seçenekleri için her bütçeye göre alternatifler sunabiliriz. Piyasada ortalama 50-100TL arası fiyatlarla iyi bir hoparlör edinebilirsiniz. Logitech s120, Hadron HD012, Creative SBS A35 bunlardan bazıları.

Logitech, LG, Mikado, Creative, Philips gibi markalar ses sistemi açısından güzel ürünler çıkarmaktadır. Bütçesi yeterli olanlar için 200TL ve üzeri ürünlerden Logitech SZ200, Pioneer S-hm50, Mikado Md-1214bt, Mediacom M-ps24 güzel seçenekler arasındadır.

Bilgisayar Sesi Nasıl Açılır?

Bilgisayarlarda format türüne göre çeşitli seç açma teknikleri var. Birçoğumuz Windows kullandığı için biz Windows ile ilgili kısmını anlatacağız. Windows işletim sistemi kullananlarda sağ alt kısımda hoparlör, ses işareti simgesi vardır. Bu işarete tıkladığınızda genel sistemsel ses seviyesi ayarlanabilir.

Sesi açmanıza ve yükseltmenize rağmen halen ses gelmiyorsa;

1- Sağ altta yer alan hoparlör simgesine tıklayıp, açılan kısımda ok işaretine basın. Ok işaretine bastığınızda bilgisayarda yüklü olan ses sistemleri çıkar. Sırayla değiştirip sesi test edin.

2- Hoparlör bağlantısının doğru olduğundan emin olun. Hoparlörler genellikle bilgisayarların arkasında bulunan yeşil işaretli deliklere takılır.

3- Ses sürücüsünün yüklendiğinden emin olun. Hoparlör ile birlikte gelen CD’yi mutlaka bilgisayarınızda çalıştırıp programı kurun.

4- Bilgisayarınızda Realtek ses yönetim programı varsa bu programı açıp ayarların doğru olup olmadığını kontrol edin.

 

Son Aktiviteler
Bizim Seçtiklerimiz