Eğitici Öğretici Çocuk Oyunları Listesi

Eğitici ve Öğretici Oyunlar

Çocukların oyun oynarken aynı zamanda gelecekleri açısından zihin gelişimleri çok önemli. Zihnen ve bedenen sağlıklı yetişen nesiller hem kendilerine hem de topluma faydalı bireyler olur. Bu yüzden her anında yanında olan ebeveynler bazı ufak noktalara dikkat etmelidir. Çocuklar oyun oynarken zararlı alışkanlıklar edinebilir ya da psikolojik olarak olumsuz etkilenebilir.

Çocukları eğitici ve öğretici oyunlar ile meşgul etmek, vakitlerini daha eğlenceli hale getirmek için oyun seçimi şüphesiz çok önemli. Eğer sıkıcı bir oyunla öğretmeye, eğitmeye çalışırken verim alamayız. Bu yüzden özellikle yaş gruplarına göre düşünmeye sevk eden oyunlar daha yararlı. Çocuklarda 3 yaşa kadar aşırı düşünme gerektiren oyunlardan kaçınmak gerekir.

Eğlendiren ve Öğreten Oyunlar Listesi

* Maymunları Sevindir Oyunu: Bu oyun 5 yaş üstü çocuklarda daha uygundur. Anne maymun yanındaki 2 yavrusuyla kayıplarını aramaya çalışır. Kayıp yavrular gizli bir bölmede olduğundan aşama aşama her ipucunu değerlendirmek gerekiyor. Toplam 4 bölümden oluşan oyunda anahtarın yerini bulmak için ok işaretlerini takip edin ve oyun karakterlerinin isteklerini yerine getirin. Arka planda taşların, ağaçların, tahtaların ve her nesnenin üzerine tıklayıp ipucu bulmalısınız. Oldukça zevkli bir zeka oyunudur, eğitici ve öğretici bir oyun.

Oyun Linki; Maymunları Sevindir Oyunu Buraya Tıklayın

* Atomica Oyunu: Aynı renkte 3 topun yan yana getirilmesiyle oynan bir top oyunu. Basit içerikli olan bu oyunda sürekli yeni toplar gelerek alan daralır. 3 yaş ve üstü çocuklar için uygundur.

Oyun Linki; Atomica Oyunu Buraya Tıklayın

* Meyveleri Koruma Oyunu: Üstten yağan tehlikeli maddelere karşı aşağıda engellerin arasında bulunan meyveleri korumak gerekiyor. Bunun için elinizde bulunan tahta ve diğer koruma parçalarını aşağıya doğru konumda atmalısınız. 3 yaş ve üstü çocuklar için uygundur.

Oyun Linki;Meyveleri Koruma Oyunu;Buraya Tıklayın  

* Fishy Balık Oyunu: 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Küçük bir balık olarak başlayan karakter yön tuşlarıyla hareket ettirilir. Karşısına çıkan yemleri mutlaka yemeli, aynı zamanda büyük balıklardan korunmalıdır.

Oyun Linki;Fishy Balık OyunuBuraya Tıklayın

* Kayu Hafıza Kartları Oyunu:Bir kayu oyunu olan oyunda aynı olan 2 kartı bulmak gerekiyor. 2 kart birbiri ile eşleştiği taktirde oyunun bitimi yaklaşır. 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Algıyı geliştirir ve hafızayı güçlendirir bir oyun.

Oyun Linki; Kayu Hafıza Kartları Oyunu;Buraya Tıklayın  

Son Aktiviteler
Bizim Seçtiklerimiz